Slovak English

Language

+++ 19. február, 2016 - V sekcií akcie nájdete nové preteky - Skúškový Deň s Agility 2016 a Agility Fiesta +++ 19. február, 2016 - V sekcií semináre nájdete ďalší vynikajúci Agility Workshop so Saschom Grunderom!+++


Frisbee

Tréningy frisbee pre verejnosť prebiehajú pravidelne každý štvrtok od 1700 do 1800 pod vedením nášej RSDC trénerky Viktórie Obetkovej. V prípade záujmu je možné prenajať si elaston plochu pre súkromný tréning.

Jedným z najprirodzenejších prejavov psa je lovenie koristi. Tento koristnícky pud je odrazovým mostíkom pre dogfrisbee – športové chytanie lietajúceho taniera. Narastajúci záujem o tento kynologický šport len značí, že hoci ide o aktivitu náročnú na pohybové schopnosti psa, naši štvornožci ho jednoducho milujú.

V súťažnom svete dogfrisbee existujú štyri základné organizácie, ktoré majú vytvorené vlastné pravidlá a podľa nich usporadúvajú preteky. Psy a ich psovodi si môžu zmerať sily v štyroch disciplínach, v ktorých je kľúčová buď presnosť, vzdialenosť, alebo rýchlosť. Kombináciou prvých troch kritérií vzniká kráľovská disciplína nazývaná Freestyle. V nej pes chytá disky v preskoku ponad psovoda, pri odraze od neho, na blízko i s priestorovým odstupom. Medzi hodmi dvojica predvádza najrôznejšie, často aj akrobatické triky.

Veľmi dôležitú úlohu plnia samotné lietajúce taniere. Musia byť vyrobené zo špeciálneho materiálu a musia mať také vlastnosti, aby psovi maximálne vyhovovali. Disky sú rozdelené do niekoľkých kategórií, ktoré zahŕňajú súťažné a odolné taniere, taniere pre citlivé psy, či malé psy. Preto nie je vhodné trénovať dogfrisbee s hocijakým diskom a na začiatok sa odporúča poradiť sa s trénerom.
Krátky zostrih z frisbee semináru s Patrikom Szőcsom v RSDC