Slovak English

Language

+++ 19. február, 2016 - V sekcií akcie nájdete nové preteky - Skúškový Deň s Agility 2016 a Agility Fiesta +++ 19. február, 2016 - V sekcií semináre nájdete ďalší vynikajúci Agility Workshop so Saschom Grunderom!+++


Handling

Tréningy handlingu pre verejnosť prebiehajú pravidelne každý utorok od 1900 do 2000 a štvrtok od 2000 do 2100 pod vedením nášej RSDC trénerky Janky Kadnárovej. V prípade záujmu je možné prenajať si elaston plochu pre súkromný tréning.

Jednej hodiny handlingu sa môže zúčastniť maximálne 12 tímov, preto je potrebné prihlásiť sa na tréning priamo trénerovi

Handling v kynologickom slovníku označuje termín pre „predvedenie“ psa vo výstavnom kruhu. Cieľ správneho vystavenia psíka spočíta v tom, aby vynikli jeho prednosti (exteriérové aj charakterové) a zároveň aby sa zakryli nedostatky.

Handler ako osoba, ktorá psa v kruhu predvádza, musí svojho zverenca ovládať, dokázať eliminovať jeho nežiaduce správanie a pripravovať ho na samotnú výstavu vopred – nacvičiť výstavnú drezúru a zabezpečiť úpravu zovňajšku psíka podľa podmienok štandardu daného plemena. A keďže sa vystavovanie rôznych druhov psov od seba líši, psovod musí ovládať ten ktorý spôsob sa vyžaduje pre jeho plemeno (pracovné, poľovné, spoločenské a pod.). Pretože správne predvedenie je polovicou úspechu.

Handling