Slovak English

Language

+++ 19. február, 2016 - V sekcií akcie nájdete nové preteky - Skúškový Deň s Agility 2016 a Agility Fiesta +++ 19. február, 2016 - V sekcií semináre nájdete ďalší vynikajúci Agility Workshop so Saschom Grunderom!+++


Hersenwerk

Aj keď ste sa pred chvíľkou vrátili z niekoľkohodinovej prechádzky po lese, chlpatý miláčik sa tvári, že stále nemá dosť. Pre psa je dôležitá okrem fyzickej záťaže najmä psychická aktivita. Jedným zo spôsobov, ako ju psíkovi dopriať, je holandský koncept psej inštruktorky a terapeutky Inge van Harte nazývaný hersenwerk – alebo tiež psie hlavolamy.

Hersenwerk predstavuje kľúč pre utužovanie vzťahu psa a majiteľa. Zaoberá sa riešením nudy a hyperaktivity, sebaovládania a sústredenia sa, schopnosti relaxovať a podporuje zvládanie strachu, nedostatočnej sebadôvery a samostatnosti psa. Tréningom psích hlavolamov v bežnom živote sa učí aj majiteľ. Zisťuje, ako správne čítať emocionálny stav psa, odhadovať jeho správanie, efektívne doviesť psa k želanému správaniu a zrozumiteľne s ním komunikovať.

Psie hlavolamy sú ideálne pre všetkých. Či už pre šteniatka a domácich maznáčikov ako forma zábavy, dospievajúce psy, psy s nevhodným správaním i pre zamestnanie hlavičky psa v rekonvalescencii. Pre pracujúce psy (rôzne druhy súťažného výcviku, záchranárske, vodiace a asistenčné, či canisterapeutické psy) je to vhodná forma oddychu od stresu a záťaže. Čaro hersenwerku spočíva nielen v jeho pozitívnom vplyve na psychiku psa, ale aj v jednoduchosti prípravy hlavolamov v domácom prostredí (z odpadu, či bežných domácich potrieb).