Načítavam...

Dogdancing

Tréningy dogdancingu pre verejnosť prebiehajú pravidelne každý štvrtok od 1900 do 2000 pod vedením nášej RSDC trénerky Viktórie Obetkovej. V prípade záujmu je možné prenajať si elaston plochu pre súkromný tréning.

DogDancing je muzikálnym prevedením práce so psom a kynologickým športom zároveň. Jeho podstatou je predvádzanie trikov a tanečných prvkov do rytmu hudby. Výsledkom je vystúpenie, ktoré vytvára ilúziu ozajstného tanca.

V skutočnosti ide o sled ľubovoľných cvikov doplnených o tanečné variácie psovoda. Zostava pritom nemusí obsahovať žiadne vopred určené cviky. Umelecký dojem tejto psej disciplíne dodávajú kostýmy a rekvizity, ktoré psovod prispôsobuje téme choreografie. Hudobný sprievod je starostlivo vyberaný tak, aby vynikol pohyb a prejav psa. To utvrdzuje psovodov vo vedení pomocou pozitívnej motivácie.

Tanec so psom je zatiaľ mladá disciplína a pravidlá posudzovania súťaží sa rôznia. Vyprofilovali sa ale dve silné kategórie, ktorými sú Freestyle a Heelwork to Music. Vo Freestyle môžu tímy popustiť uzdu svojej fantázii a tvorivosti, Heelwork to Music je orientovaný na presnú prácu v tesnej blízkosti psovoda. Tanečné páry majú možnosť skladať skúšky a výkonnostne napredovať (podľa reglementu českej zastrešujúcej organizácie, platné len v ČR). Na troch stupňoch na nich čakajú 4 divízie, ktoré majú vymedzené povinné prvky, spôsob ich prevedenia a časový limit. Prebiehajú v nesúťažnej atmosfére a sú skvelým tréningom pre začínajúce i pokročilé tímy.
Víťazná choreografia slovenskej reprezentantky Moniky Olšovskej s fenkou Arsi na výstave Cruft's 2015.

RSDC ShopBritZoodomHavo HravoTri-VetCanvitMishikoSmart 99U dvou psůMajme SrdceCrafties