Načítavam...

Dogfrisbee

Dogfrisbee si v RSDC môžete zatrénovať:

na soukromných tréningoch s Viky Obetkovou

individuálnych - sám alebo s parťákom a vašimi psíkmi
skupinových - pod vedením iného trénera, ideálne pre klubyJedným z najprirodzenejších prejavov psa je lovenie koristi. Tento koristnícky pud je odrazovým mostíkom pre dogfrisbee – športové chytanie lietajúceho taniera. Narastajúci záujem o tento kynologický šport len značí, že hoci ide o aktivitu náročnú na pohybové schopnosti psa, naši štvornožci ho jednoducho milujú.

V súťažnom svete dogfrisbee existujú štyri základné organizácie, ktoré majú vytvorené vlastné pravidlá a podľa nich usporadúvajú preteky. Psy a ich psovodi si môžu zmerať sily v štyroch disciplínach, v ktorých je kľúčová buď presnosť, vzdialenosť, alebo rýchlosť. Kombináciou prvých troch kritérií vzniká kráľovská disciplína nazývaná Freestyle. V nej pes chytá disky v preskoku ponad psovoda, pri odraze od neho, na blízko i s priestorovým odstupom. Medzi hodmi dvojica predvádza najrôznejšie, často aj akrobatické triky.

Veľmi dôležitú úlohu plnia samotné lietajúce taniere. Musia byť vyrobené zo špeciálneho materiálu a musia mať také vlastnosti, aby psovi maximálne vyhovovali. Disky sú rozdelené do niekoľkých kategórií, ktoré zahŕňajú súťažné a odolné taniere, taniere pre citlivé psy, či malé psy. Preto nie je vhodné trénovať dogfrisbee s hocijakým diskom a na začiatok sa odporúča poradiť sa s trénerom.
Krátky zostrih z frisbee semináru s Patrikom Szőcsom v RSDC

BritHavo HravoTri-VetCanvitSmart 99U dvou psůCraftiesMajme Srdce